Komunální volby - 23.-24. září 2022

Přichází
nová vlna

Ženy
Prahy 7

Jsou všude kolem nás.
Okouzlující, silné, obětavé, empatické, ŽENY.

Historie jim často upírala jejich postavení, nemohly studovat, volit či pracovat v mužských profesích. Přesto to dokázaly. Být ženami, matkami, které vychovávají děti, starají se o domácnost, chodí do práce, mění dějiny.

Kateřina Veliká, Marie Curie-Skłodowská, Božena Němcová, Margaret Thatcherová, Zuzana Čaputová a mnohé další napříč všemi profesemi.

Navzdory dějinné emancipaci, jsou stále místa, kde ženy za svá práva bojují nebo kde genderové stereotypy předurčují jejich role. Jedním z takových míst je právě politika. Na počátku 90. let byste u nás jen těžko hledali ženy ve vrcholné politice. Ačkoliv jejich absence i zde vymizela, stále jich může být více. Přitom si už snad všichni velice dobře uvědomujeme nutnost jiného pohledu na svět, toho ženského.

Na kandidátní listině koalice stran ODS a TOP 09 pod názvem Společně pro Prahu 7 je celkem devět žen. Dlužno říci, žen aktivních a podnikavých, zaměstnaných rozličnými plány. Přesto se podařilo je téměř všechny dostat v jeden okamžik na jedno místo a udělat první společnou fotografii. A navzdory prázdninovému režimu se povedlo do uzávěrky magazínu uskutečnit i osm rozhovorů, které si nyní můžete přečíst v tomto kapesním magazínu.

Dámy a pánové, dovolte, abychom Vám představili “novou vlnu”, která se uchází o vaši přízeň.

Ženy Prahy 7...