Komunální volby - 23.-24. září 2022

Přichází nová vlna

Zuzana Kulíšková

Pracuje v pojišťovnictví a Praha 7 je jejím domovem od narození. Žije tu v Korunovační ulici se svým manželem a dvanáctiletým synem. Ráda sportuje, snowboarduje, běhá, jezdí na kole, cestuje, vydává se na horské túry. Členkou ODS je dlouhých 25 let. Vidí v ní tradici, značku a dobré jméno.

ROZHOVOR

Kde pracujete?

Pracuji v České podnikatelské pojišťovně, vedu obchodní tým sedmnácti operátorů, který jsem si vybudovala. Prodáváme pojistky. Začínala jsem s třemi lidmi. Bylo to náročné. Před covidem tuto práci už nikdo nechtěl dělat. V době covidu přišli mladí lidé, z letišť, cestovek a jiných profesí většinou do třiceti let.

Pracují i z domova?

S covidem jsme zavedli i home office. Jsme vysoce operativní. Mám holčinu na mateřské dovolené a dělá pro nás z domu na zkrácený úvazek. Z toho mám velkou radost.

Říkala jste, že ráda běháte. Jak často? A kde?

Snažím se o víkendu a někdy se mi podaří i ve všední den. Podle práce dvakrát třikrát do týdne. Chodím na „oválek“.

Jmenujte jednu věc, kterou byste v případě svého zvolení chtěla udělat?

Doprava, parkování … to trápí všechny. Dle mého názoru priorita, která hoří.

Které skupině obyvatel Prahy je věnována nejmenší péče?

Mladým je věnováno hodně - kavárny, parky … to nám mohou jiné městské části závidět. Naopak pro seniory není bezpečno na chodnících. Rovněž mám pocit, že škola u mého syna nezvládla úplně distanční výuku, nevím ale, jak u ostatních škol?

Co pro Vás znamená slovo korupce?

Rychlý nekorektní výdělek. Bohužel je to slovo spojeno s politikou. Pro mnohé lidi je politika synonymem korupce.

Zkuste říct několik věcí, proč by „vás“ jako stranu měl někdo volit?

Konzervativnost, tradice, značka, jsme tu dlouho. Dokázali jsme se vytáhnout v dobách, kdy jsme na tom jako ODS byli bídně. Strana padla na kolena, obměnila se, špatní lidé odešli.

Bojíte se, že nebudete mít na energie?

Nebojím, ale s respektem. Jsme připraveni snížit o dva stupně v zimě teplotu. Pro seniory by měla být sociální pomoc, aby tu situaci zvládli. Nejhůře na tom budou sportovní kluby a sportoviště, tam bude třeba zásadní pomoc.

Co Vás přitahuje na komunální politice?

Právě možnost něco změnit. Mám kolem sebe spoustu lidí, kteří chodí volit, ale tam to končí. A o tom to je, jít dál, pak tu možnost máte…