Komunální volby - 23.-24. září 2022

Koalice společně pro prahu 7

Komunální volby na konci léta 2022 se budou konat uprostřed trvající války na Ukrajině, stále rostoucích nákladů na energie, vysoké inflace a pod hrozící další vlnou pandemie koronaviru. My, zástupci stran vládní koalice, věříme české vládě, že i v takto složité době bude lidem přinášet efektivní a bezpečné cesty. Ale víme zároveň, že se do řešení problémů musíme zapojit na všech úrovních naší společnosti. Začít u sebe, v rodinách, komunitách i ve městech.

Města a obce mají velkou moc. V obcích směřujeme k udržitelné budoucnosti: zde začíná boj proti změnám klimatu, investuje se do vzdělání, podporují se nejslabší, ale také posiluje blahobyt, duševní zdraví a rovnost. V tomto programu ukazujeme, jak toho lze dosáhnout.

Nesmíme nechat padnout nikoho následkem energetické krize. Nesmíme ubrat od vzdělání našich dětí, na kterém bude postavena budoucnost. Nesmíme omezit služby, které brání růstu sociální nerovnosti. Naopak musíme podpořit rozvoj, podnikání, kultivovat, odstraňovat bariéry a vytvářet podmínky pro spokojený život a bydlení. V neposlední řadě, bude třeba také napravit sociální dluh, způsobený pandemií. Krize zanechávají dlouhý stín a my si nemůžeme dovolit vytvářet ztracenou generaci. Mnoho občanů právě teď potřebuje, aby je obec podržela.

Tyto komunální volby budou o tom, zda se podaří rozumně spojit kroky vlády s tím, co dělají kraje a mají dělat jednotlivá města. Budeme potřebovat odvahu společně bránit to, co je cenné a přijmout naději, že se se vším dokážeme vypořádat. Potřebujeme rozhodné a kompetentní lidi ve vedení města a městské části, kteří dokáží spolupracovat napříč stranami a politickými programy. Koalice stran na vládní úrovni je důkazem, že je taková spolupráce možná a vysoce efektivní. Věříme, že stejně účinné bude spojení našich politických stran i v jednotlivých městech a městských částech.

Máme před sebou hodně těžkých úkolů a otázek. Ale vždy existuje nějaké řešení, zvlášť když se zapojí více lidí a je vůle a odhodlání. My, občané, můžeme dělat cokoliv, když se tak rozhodneme.

Přijďte k volbám 23. a 24. září 2022.

Každý Váš hlas bude pro nás závazkem.

Pavlína Lacková&Jan Ladin
lídři kandidátky Společně pro Prahu 7,
koalice ODS a TOP 09